Związek Powiatów Polskich
BIP Mapa Powiatu Łódzkiego Wschodniego

Kunkurs "Mistrz ortografii Powiatu Łódzkiego Wschodniego"

"Przyroda budzi się do życia po kilkumiesięcznym śnie. Słońce zaczyna przygrzewać mocniej. Na niebie rzadko pojawiają się ohydne, ciemnogranatowe chmury (…)" - opis zbliżającej się wiosny to fragment dyktanda z jakim zmierzyli się 26 kwietnia br. uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych z naszego powiatu. To był ważny dzień nie tylko dla dzieci piszących dyktando bowiem w końcu doczekaliśmy się Konkursu o tytuł "Mistrza ortografii Powiatu Łódzkiego Wschodniego".

Zgodnie z tytułem tegorocznego dyktanda "Wiosna" uroczystości towarzyszyła pełna radości, uśmiechu i zabawy z nutką rywalizacji atmosfera. Pomysłodawczynią oraz organizatorką konkursu była Ewa Oleksiak Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Koluszkach. Wszystkie prace zostały sprawdzone przez komisję, której przewodniczył Sekretarz Powiatu Krzysztof Diug. W zorganizowanym z okazji obchodów V Święta Powiatu Łódzkiego Wschodniego konkursie o tytuł "Mistrza ortografii Powiatu Łódzkiego Wschodniego" zwyciężyli:

 

I miejsce – KACPER STAWIANY, Szkoła Podstawowa w Kalinie,

II miejsce – BARTOSZ KURGIEL, Szkoła Podstawowa w Różycy,

III miejsce – PRZEMYSŁAW PIWOWAR, Szkoła Podstawowa nr 2 w Koluszkach.

 

Nagrodę w postaci pióra Starosty Łódzkiego Wschodniego (złote pióro – I miejsce), (srebrne pióro – II miejsce), (brązowe pióro – III miejsce) wręczyła laureatom Pani Dyrektor Biblioteki Miejskiej Ewa Oleksiak oraz Sekretarz Powiatu Krzysztof Diug. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienie w postaci drobnych upominków ufundowanych przez Zarząd Powiatu.

 

Zapraszamy do zmierzenia się z dyktandem konkursowym, którego tekst znajduje się tutaj

 

30 kwietnia 2012 r.

DSC_001 DSC_002 DSC_003 DSC_004 DSC_005
DSC_006 DSC_007 DSC_008 DSC_009 DSC_010
DSC_011 DSC_012      

Powrót na górę strony