Związek Powiatów Polskich
BIP Mapa Powiatu Łódzkiego Wschodniego

V Święto Powiatu Łódzkiego Wschodniego
Impreza plenerowa dla mieszkańców

Po uroczystej Sesji Rady Powiatu i Rady Miasta Rzgowa oraz Mszy Świętej nadszedł czas na koncert zespołów z naszego powiatu. Na scenie wystąpiły amatorskie zespoły śpiewacze: "Stefanów", "Leśnianki", "Bukowianki", "Wiśniowiacy" oraz Zespół Akordeonistów z Andrespola. Melodie regionalnych piosenek, wspólne biesiadowanie i sprzyjająca aura wprawiły widzów w pogodny, wiosenny nastrój. Nie zabrakło również atrakcji przygotowanych przez najmłodszych uczestników tegorocznego Święta. Występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca "Bukowiaczek" oraz Zespołu "Rzgowianie" - jak zwykle w licznym gronie, kolejny raz uświetnił obchody Święta Powiatu. Pełne poświęcenia i zaangażowania pokazy regionalnych tańców ukazały, jak ważna jest tradycja, jak dużo radości z jej dorobku czerpią kolejne pokolenia.

Na chwilę uwagi zasłużyli także najzdolniejsi uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Nieprzeciętne wyniki w nauce, wysokie miejsca w konkursach i olimpiadach, zaangażowanie w wolontariat i życie szkoły nagrodził Wicestarosta Marek Jarzębski. Lista wyróżnionych ucznów znajduje się tutaj.

Po wyróżnieniu najzdolniejszej młodzieży naszego powiatu, doceniono także ważną dla zachowania kondycji i zdrowia działalność sportową. Nagrodę Starosty za wysokie osiągnięcia sportowe otrzymał Pan Feliks Bińkowski, mieszkaniec Gałkowa Dużego. Wybitne osiągnięcia sportowe Pana Feliksa promują nie tylko Powiat Łódzki Wschodni w Polsce, ale i na świecie. Symboliczny czek oraz List Gratulacyjny wręczył Starosta Piotr Busiakiewicz.

Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie V Powiatowego Konkursu Zespołów Teatralnych „Złota Maska” zorganizowany, jak co roku, przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniowej Górze. Grand Prix zdobyło Koło Teatralne "Parawan" działające w Starych Skoszewach. Laureatom nagrody wręczył Starosta Łódzki Wschodni oraz Dyrektor GOK Małgorzata Kopczyńska-Żeno. Zestawienie nagrodzonych zespołów teatralnych znajdą Państwo tutaj.

Ostatnim, choć emocjonującym punktem niedzielnego programu była Gala operetkowo – musicalowa w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Łodzi. Wystąpili: Sylwia Nowicka, Wojciech Strzelecki, Mirosław Bednarczyk. Artyści porwali publiczność wspaniałymi wykonaniami znanych i lubianych arii operetkowych i musicalowych. Na zakończenie Starosta Piotr Busiakiewicz i Burmistrz Jan Mielczarek wspólnie z zaproszonymi artystami uroczyście zakończyli główne obchodny V Święta Powiatu Łódzkiego Wschodniego.

30 kwietnia 2012 r.

 

DSC_001 DSC_002 DSC_003 DSC_004 DSC_005
DSC_006 DSC_007 DSC_008 DSC_009 DSC_010
DSC_011 DSC_012 DSC_013 DSC_014 DSC_015
DSC_016 DSC_017 DSC_018 DSC_019 DSC_020
DSC_021 DSC_022 DSC_023 DSC_024 DSC_025
DSC_026 DSC_027      

Powrót na górę strony