Związek Powiatów Polskich
BIP Mapa Powiatu Łódzkiego Wschodniego

IV Powiatowy Dzień Przedsiębiorczości
IV Powiatowy Turniej Siatkarski „O Puchar Św. Wojciecha”

20 kwietnia 2012 roku, w ramach obchodów V Święta Powiatu Łódzkiego Wschodniego w nowej Hali Sportowej w Rzgowie odbyła się IV edycja konkursu "Powiatowy Dzień Przedsiębiorczości" oraz IV Powiatowy Turniej Siatkarski drużyn męskich i żeńskich "O Puchar Św. Wojciecha" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu. Na rozgrywki międzyszkolne przybyło wielu gości, wśród nich: Starosta Łódzki Wschodni Piotr Busiakiewicz, Wicestarosta Marek Jarzębski, Sekretarz Powiatu Krzysztof Diug, Zastępca Burmistrza Rzgowa Jadwiga Pietrusińska, dyrektorzy i ponad stuosobowa grupa uczniów i nauczycieli szkół z terenu powiatu.

W tegorocznym finale konkursu o przedsiębiorczości pt. "Innowacyjność – pewny sukces na rynku" wzięły udział zespoły reprezentujące: I Liceum Ogólnokształcące w Koluszkach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Koluszkach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuszynie. Prezentacje pozakonkursowe przedstawiły 2 zespoły uczennic z Gimnazjum im. K. Jagiellończyka w Rzgowie.

Zadaniem uczestników tegorocznego Dnia Przedsiębiorczości była prezentacja pomysłu na wdrożenie lokalnych rozwiązań o charakterze innowacyjnym, przedstawienie jury, któremu przewodniczył Sekretarz Powiatu Krzysztof Diug biznesplanu i przekonanie o powodzeniu prezentowanej działalności. Przy ocenie końcowej brano pod uwagę pomysł, jak i również szanse na prowadzenie działalności gospodarczej oraz rozwój istniejących już branż i przedsiębiorstw. Oceniano także stoisko drużyny i prezentację. Młodzież bardzo dokładnie i z pełnym zaangażowaniem podjęła się tego zadania. Poziom prezentacji był wysoki, przez co obrady jury trwały długo i były bardzo burzliwe.

W IV Powiatowym Dniu Przedsiębiorczości I miejsce ex aequo zajął zespół reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące w Koluszkach, który przedstawił pomysł na założenie Motocross oraz uczniowie z ZSP nr 2 w Koluszkach, prezentujący Ploter Termiczny do szycia ubrań dla psów. Szczególną uwagę jury zwrócił pomysł gimnazjalistek produkujących papier czerpany. Ponadto wyróżnione zostały pomysły dotyczące baru szybkiej obsługi, przedszkola, sztucznej plaży, fotografii artystycznej oraz pomocy dla rodzin.

 

W tym samym czasie rozgrywał się IV Powiatowy Turniej Siatkarski "O Puchar Św. Wojciecha", w którym udział wzięły cztery drużyny żeńskie i cztery drużyny męskie ze szkół: I LO w Koluszkach, ZSP nr 1 w Koluszkach, ZSP nr 2 w Koluszkach, I LO w Tuszynie. Sportowcy zaprezentowali wysoki poziom gry, rywalizacja była zacięta i pełna motywacji. Emocje towarzyszyły nie tylko na boisku, ale i wśród dopingującej widowni.

Pierwsze miejsce wśród drużyn żeńskich zdobyły uczennice z I LO w Koluszkach, drugie miejsce zajęły uczennice I LO w Tuszynie, trzecie drużyna z ZSP nr 2 w Koluszkach i czwarte miejsce uczennice reprezentujące ZSP nr 1 w Koluszkach. W klasyfikacji końcowej mężczyzn pierwsze miejsce zajęli uczniowie ZSP nr 2 w Koluszkach, drugie ZSP nr 1 w Koluszkach, trzecie miejsce zdobyli uczniowie I LO w Koluszkach oraz czwarte, chłopcy z I LO w Tuszynie.

Puchary i nagrody szczęśliwym zwycięzcom i laureatom wręczyli: Starosta Łódzki Wschodni Piotr Busiakiewicz, Wicestarosta Marek Jarzębski oraz Zastępca Burmistrza Rzgowa Jadwiga Pietrusińska.

 

27 kwietnia 2012 r.

 

DSC_001 DSC_002 DSC_003 DSC_004 DSC_005
DSC_006 DSC_007 DSC_008 DSC_009 DSC_010
DSC_011 DSC_012 DSC_013 DSC_014 DSC_015
DSC_016 DSC_017 DSC_018 DSC_019 DSC_020
DSC_021 DSC_022 DSC_023 DSC_024 DSC_025
DSC_026 DSC_027 DSC_028 DSC_029 DSC_030
DSC_031 DSC_032 DSC_033 DSC_034

Powrót na górę strony