Związek Powiatów Polskich
BIP Mapa Powiatu Łódzkiego Wschodniego

Impreza dla mieszkańców

Sobotnie popołudnie z nutą folkloru, obrzędowości i tradycji zapewniła impreza dla mieszkańców naszego powiatu, która w tym roku odbyła się 27 kwietnia i zamykała obchody VI Święta Powiatu Łódzkiego Wschodniego. Mimo niesprzyjającej za oknem aury, barwne, sceniczne widowiska oraz niezwykle rodzinna atmosfera licznie zgromadziły w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniowej Górze mieszkańców z całego powiatu. Przybyłych mieszkańców i zaproszonych gości powitał Wicestarosta Łódzki Wschodni Marek Jarzębski.

Imprezę otworzył występ "Big Band Wiśniowa", zespołu, który tworzą muzycy z dużym doświadczeniem estradowym. Podczas koncertu muzyka regionalna przeplatała się z muzyką swingową i dixielandową, co wprawiło wszystkich w dobry nastrój. Dla miłośników teatru Gminny Ośrodek Kultury przygotował widowisko folklorystyczne "Oczepiny". Były tańce, poczęstunek i duża dawka dobrej zabawy. Jak na prawdziwym weselu… Kolejne przedstawienie przygotowały dzieci z Teatru "Trzynastka", które zaprezentowały "Proces kozła w Wiśniowej Górze". W dodatku pokazy taneczne najmłodszych tancerzy naszego powiatu oraz koncert DNA sprawiły, że mieszkańcy zapomnieli o deszczu za oknem.

Na chwilę uwagi zasłużyli także najzdolniejsi uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, wysokie miejsca w konkursach i olimpiadach oraz zaangażowanie w wolontariat i życie szkoły wręczył Wicestarosta Marek Jarzębski. Lista wyróżnionych uczniów znajduje się tutaj.

Zgodnie z tradycją rozstrzygnięto również VI Powiatowy Konkurs Zespołów Teatralnych "Złota Maska" zorganizowany, jak co roku, przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniowej Górze. Dyplomy i atrakcyjne nagrody wręczyła wraz z Wicestarostą Łódzkim Wschodnim Markiem Jarzębskim, Dyrektor GOK w Wiśniowej Górze, Małgorzata Kopczyńska-Żeno. Po wyróżnieniu najmłodszych aktorów, nadeszła chwila na nagrodzenie laureatów konkursu "Z Policją bezpieczniej". Zestawienie zwycięzców znajdą Państwo tutaj.

Kolejnym punktem programu było przyznanie Nagrody Starosty Łódzkiego Wschodniego za wysokie osiągnięcia sportowe. W tym roku czek w wysokości 1 500 zł oraz list gratulacyjny otrzymał Krzysztof Pietrzyk, zawodnik Ludowego Klubu Sportowego "Koluszki". Warto podkreślić, że tegoroczny zwycięzca trzykrotnie uczestniczył w Mistrzostwach Świata w Biegach Górskich. Ponadto w 2012 roku zajął I miejsce w Grand Prix Łodzi w biegach przełajowych, I miejsce w V Biegu Parafialnym oraz III miejsce w Biegu IV Dycha Justynów-Janówka. Pan Krzysztof Pietrzyk godnie reprezentuje miasto Koluszki oraz Powiat Łódzki Wschodni nie tylko w zawodach powiatowych, ale i konkursach ogólnopolskich.

Po wręczeniu wszystkich nagród nadszedł czas na długo oczekiwany koncert zespołu Trio Mariachi. Niespełna godzinny występ Trio Mariachi z całą pewnością porwał wszystkich w muzyczną podróż po najbardziej egzotycznych zakątkach świata. Artyści z pełnym zaangażowaniem prezentowali współczesne kompozycje latynoskie oraz meksykańską muzykę ludową. Zagrali i zaśpiewali największe hity, takie jak słynną piosenkę "La Bamba", "El Mariachi", "La Cucaracha" oraz "Desperado" i "Bamboleo". Gorące rytmy poderwały publiczność do tańca oraz wspólnego śpiewania.

Mimo niesprzyjającej za oknem aury, tego dnia w Wiśniowej Górze było wyjątkowo ciepło i rodzinnie. Wspólne świętowanie mieszkańców naszego powiatu na długo pozostanie w pamięci huyartystów i wszystkich zaproszonych gości.

 


Powrót na górę strony