Związek Powiatów Polskich
BIP Mapa Powiatu Łódzkiego Wschodniego

V Powiatowy Turniej Siatkarski Drużyn Męskich i Żeńskich
"O Puchar Św. Wojciecha"

26 kwietnia br. termometr za oknem wskazywał prawie 30 stopni Celsjusza. Był wyjątkowo słoneczny, piękny dzień. Niewątpliwie jednak w Gimnazjum w Wiśniowej Górze temperatura sięgała zenitu… A wszystko to za sprawą zaciętej rywalizacji młodzieży szkół ponadgimnazjalnych podczas V Powiatowego Turnieju Siatkarskiego Drużyn Męskich i Żeńskich "O Puchar Św. Wojciecha". Emocji nie brakowało.

W tegorocznych zawodach udział wzięły drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu. Na rozgrywki międzyszkolne przybyło wielu gości, wśród nich: Wicestarosta Łódzki Wschodni Marek Jarzębski, Sekretarz Powiatu Krzysztof Diug, Sekretarz Gminy Andrespol Elżbieta Ciesielska, dyrektorzy szkół oraz liczna grupa uczniów i nauczycieli. Należy podkreślić, że sportowcy zaprezentowali wysoki poziom gry. Walczyli z pełnym zaangażowaniem i motywacją. W wielu akcjach można było zaobserwować pewne przyjęcie, dokładne rozegranie i ataki, a gra na przewagi oraz dogrywki do reszty rozgrzała trybuny.

W eliminacji końcowej I miejsca zdobyły drużyny reprezentujące Liceum Ogólnokształcącego w Tuszynie. Zarówno drużyna żeńska, jak i męska zdecydowanie dominowały i w pięknym stylu pokonały rywali. II miejsce wśród drużyn żeńskich zdobyły uczennice I LO w Koluszkach, III miejsce wywalczyły dziewczyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach. IV miejsce natomiast zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Koluszkach. W grupie męskiej zaszczytne II miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach, III miejsce drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach, a IV miejsce przypadło sportowcom z I Liceum Ogólnokształcącego w Koluszkach.

Puchary szczęśliwym zwycięzcom wręczyli: Wicestarosta Łódzki Wschodni Marek Jarzębski oraz Sekretarz Powiatu Krzysztof Diug.

 

 

.

Powrót na górę strony